Panasonic Electronic Components ERZ-E05A241CS
ERZ-E05A241CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05A241CS
Brief Description
VARISTOR 216V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05A241CS.pdf
Availability of ERZ-E05A241CS
QUANTITY
ERZ-E05A241CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05A241CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05A241CS
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy15J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05A241CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E05A241CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05A241CS Details Description
Related parts for ERZ-E05A241CS
IC CLK BUFFER 1:24 1.5GHZ 64TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 700V 1.6A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf