Vishay/Dale RNC60H4220BSB14
RNC60H4220BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4220BSB14
Brief Description
RES 422 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4220BSB14.pdf
Availability of RNC60H4220BSB14
QUANTITY
RNC60H4220BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4220BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H4220BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4220BSB14
Related LinksRNC60H4, RNC60H4220BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4220BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H4220BSB14
CONN ADAPT SMA JACK TO TNC JACK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL 8BIT 250MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 500V X5F RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf