Panasonic Electronic Components ERZ-E05E471
ERZ-E05E471 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E05E471
Brief Description
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-E05E471.pdf
Availability of ERZ-E05E471
QUANTITY
ERZ-E05E471 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E05E471
Internal Part NumberEIS-ERZ-E05E471
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge1.2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy32J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E05E471
Related LinksERZ-E, ERZ-E05E471 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E05E471 Details Description
Related parts for ERZ-E05E471
RES 100M OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
RES SMD 196KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO214AC datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf