Panasonic Electronic Components ERZ-E07A241CS
ERZ-E07A241CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07A241CS
Brief Description
VARISTOR 216V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07A241CS.pdf
Availability of ERZ-E07A241CS
QUANTITY
ERZ-E07A241CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07A241CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07A241CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy33J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07A241CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E07A241CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07A241CS Details Description
Related parts for ERZ-E07A241CS
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.5PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 14K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/03/135 3.5 BK datasheet.pdf
D4BL-4CRA-A-NPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE GET PURP 360V 20A datasheet.pdf