Panasonic Electronic Components ERZ-E07B511CS
ERZ-E07B511CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07B511CS
Brief Description
VARISTOR 459V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07B511CS.pdf
Availability of ERZ-E07B511CS
QUANTITY
ERZ-E07B511CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07B511CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07B511CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts410VDC
Energy70J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07B511CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E07B511CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07B511CS Details Description
Related parts for ERZ-E07B511CS
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
FAN BLOWER 25X9.8MM 5VDC WIRE datasheet.pdf