Panasonic Electronic Components ERZ-E07F271
ERZ-E07F271 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07F271
Brief Description
VARISTOR 247V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07F271.pdf
Availability of ERZ-E07F271
QUANTITY
ERZ-E07F271 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07F271
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07F271
Hot New Technologies
Standard Package10,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy39J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07F271
Related LinksERZ-E, ERZ-E07F271 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07F271 Details Description
Related parts for ERZ-E07F271
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMC datasheet.pdf
ASSORTMENT PACK CABLE TIE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 33VC SOD323 datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" GOLD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf