Panasonic Electronic Components ERZ-E07F361
ERZ-E07F361 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E07F361
Brief Description
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 9MM
Datasheet Download
ERZ-E07F361.pdf
Availability of ERZ-E07F361
QUANTITY
ERZ-E07F361 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E07F361
Internal Part NumberEIS-ERZ-E07F361
Hot New Technologies
Standard Package10,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)324V
Varistor Voltage (Typ)360V
Varistor Voltage (Max)396V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts230VAC
Maximum DC Volts300VDC
Energy50J
Package / CaseDisc 9mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E07F361
Related LinksERZ-E, ERZ-E07F361 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E07F361 Details Description
Related parts for ERZ-E07F361
LED RED/YLW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 67.73VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 7.5NS 28PLCC datasheet.pdf
JB ILLUM TACTILE CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf