Panasonic Electronic Components ERZ-E08A331CS
ERZ-E08A331CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08A331CS
Brief Description
VARISTOR 297V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08A331CS.pdf
Availability of ERZ-E08A331CS
QUANTITY
ERZ-E08A331CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08A331CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08A331CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)297V
Varistor Voltage (Typ)330V
Varistor Voltage (Max)363V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts210VAC
Maximum DC Volts270VDC
Energy58J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08A331CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08A331CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08A331CS Details Description
Related parts for ERZ-E08A331CS
END CAP LD/LDP/CD5 OFF WHITE datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 11 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-12V 125MA 3W datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf