Panasonic Electronic Components ERZ-E08A391
ERZ-E08A391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08A391
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 351V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08A391.pdf
Availability of ERZ-E08A391
QUANTITY
ERZ-E08A391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08A391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08A391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy70J
Package / CaseDisc 10.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08A391
Related LinksERZ-E, ERZ-E08A391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08A391 Details Description
Related parts for ERZ-E08A391
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf