Panasonic Electronic Components ERZ-E08A391
ERZ-E08A391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08A391
Brief Description
VARISTOR 351V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08A391.pdf
Availability of ERZ-E08A391
QUANTITY
ERZ-E08A391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08A391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08A391
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy70J
Package / CaseDisc 10.5mm