Panasonic Electronic Components ERZ-E08A431
ERZ-E08A431 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08A431
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 387V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08A431.pdf
Availability of ERZ-E08A431
QUANTITY
ERZ-E08A431 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08A431
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08A431
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy80J
Package / CaseDisc 10.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08A431
Related LinksERZ-E, ERZ-E08A431 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08A431 Details Description
Related parts for ERZ-E08A431
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf