Susumu RG3216V-1742-B-T1
RG3216V-1742-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1742-B-T1
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1742-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1742-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1742-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1742-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1742-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1742-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1742-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1742-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1742-B-T1
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 60.7VWM 108VC DO204AC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 120V datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 50ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LOW PRODUCT SENSOR PKG datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 5/16" 2.25" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN M23 datasheet.pdf