Susumu RG1608P-7681-W-T5
RG1608P-7681-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7681-W-T5
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7681-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-7681-W-T5
QUANTITY
RG1608P-7681-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7681-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7681-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7681-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7681-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7681-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7681-W-T5
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 240MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
1.27MM 25DEG DDR DIMM .76AULF datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 28VDC datasheet.pdf
0.875IN 16-18 GAUGE 1/4-20 THREA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 130UF 20% 420V FLATPACK datasheet.pdf