Panasonic Electronic Components ERZ-E08B431CS
ERZ-E08B431CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08B431CS
Brief Description
VARISTOR 387V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08B431CS.pdf
Availability of ERZ-E08B431CS
QUANTITY
ERZ-E08B431CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08B431CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08B431CS
Hot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy80J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08B431CS
Related LinksERZ-E0, ERZ-E08B431CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08B431CS Details Description
Related parts for ERZ-E08B431CS
CONN RCPT AUDIO 4POS MALE PNL MT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
IC LV SINGLE FET BUS SW SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
V/T REC POWRBLADE datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
KIT GPS CERAMIC CHIP ANTENNA datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf