Panasonic Electronic Components ERZ-E08B621CS
ERZ-E08B621CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08B621CS
Brief Description
VARISTOR 558V 3.5KA DISC 11.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08B621CS.pdf
Availability of ERZ-E08B621CS
QUANTITY
ERZ-E08B621CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08B621CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08B621CS
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy92J
Package / CaseDisc 11.5mm