Panasonic Electronic Components ERZ-E08E271
ERZ-E08E271 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E08E271
Brief Description
VARISTOR 247V 3.5KA DISC 10.5MM
Datasheet Download
ERZ-E08E271.pdf
Availability of ERZ-E08E271
QUANTITY
ERZ-E08E271 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E08E271
Internal Part NumberEIS-ERZ-E08E271
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)247V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)303V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy49J
Package / CaseDisc 10.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E08E271
Related LinksERZ-E, ERZ-E08E271 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E08E271 Details Description
Related parts for ERZ-E08E271
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf