Panasonic Electronic Components ERZ-E10A431CS
ERZ-E10A431CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A431CS
Brief Description
VARISTOR 387V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A431CS.pdf
Availability of ERZ-E10A431CS
QUANTITY
ERZ-E10A431CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A431CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A431CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy99J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A431CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A431CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A431CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A431CS
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
FILTER LINE 2.2MH 2.2A TYPE 450 datasheet.pdf
CONN SPD SPRNG 16-22 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 3POS datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
WASHER FLAT M2.5 NYLON datasheet.pdf
CRYSTAL 4.000000MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 0.4NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf