Panasonic Electronic Components ERZ-E10A821CS
ERZ-E10A821CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A821CS
Brief Description
VARISTOR 738V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A821CS.pdf
Availability of ERZ-E10A821CS
QUANTITY
ERZ-E10A821CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A821CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A821CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)738V
Varistor Voltage (Typ)820V
Varistor Voltage (Max)902V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts670VDC
Energy154J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A821CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A821CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A821CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A821CS
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 9SIP datasheet.pdf
IC FET DVR 2CH SYNC BUCK 16WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf