Panasonic Electronic Components ERZ-E10B201CS
ERZ-E10B201CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10B201CS
Brief Description
VARISTOR 185V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10B201CS.pdf
Availability of ERZ-E10B201CS
QUANTITY
ERZ-E10B201CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10B201CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10B201CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package4,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy47J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10B201CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10B201CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10B201CS Details Description
Related parts for ERZ-E10B201CS
CONN PC PIN CIRC .040DIA TINLEAD datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 14-16AWG CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf