Panasonic Electronic Components ERZ-E10F201
ERZ-E10F201 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10F201
Brief Description
VARISTOR 185V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10F201.pdf
Availability of ERZ-E10F201
QUANTITY
ERZ-E10F201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10F201
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10F201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)185V
Varistor Voltage (Typ)200V
Varistor Voltage (Max)225V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy47J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10F201
Related LinksERZ-E, ERZ-E10F201 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10F201 Details Description
Related parts for ERZ-E10F201
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC DAC 18BIT SER 28-SSOP datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SL 5.08HC/16/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 220MA 1.62 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf