Panasonic Electronic Components ERZ-E11B221CS
ERZ-E11B221CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11B221CS
Brief Description
VARISTOR 198V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11B221CS.pdf
Availability of ERZ-E11B221CS
QUANTITY
ERZ-E11B221CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11B221CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11B221CS
Hot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)198V
Varistor Voltage (Typ)220V
Varistor Voltage (Max)242V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts140VAC
Maximum DC Volts180VDC
Energy78J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11B221CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E11B221CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11B221CS Details Description
Related parts for ERZ-E11B221CS
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK DUAL HORZ BLACK TO-220 datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #10 RED P-G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 230MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 3.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
MICRO 25 M 18" RBW M7 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf