Panasonic Electronic Components ERZ-E11E391
ERZ-E11E391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11E391
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 351V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11E391.pdf
Availability of ERZ-E11E391
QUANTITY
ERZ-E11E391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11E391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11E391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy140J
Package / CaseDisc 13mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11E391
Related LinksERZ-E, ERZ-E11E391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11E391 Details Description
Related parts for ERZ-E11E391
FTG MULTICH RA RACEWAY3 GRAY datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 36KHZ datasheet.pdf
COIL CHOKE 6.8MH 4.0A RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC VCXO 56.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf