Panasonic Electronic Components ERZ-E11E391
ERZ-E11E391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11E391
Brief Description
VARISTOR 351V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11E391.pdf
Availability of ERZ-E11E391
QUANTITY
ERZ-E11E391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11E391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11E391
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy140J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11E391
Related LinksERZ-E, ERZ-E11E391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11E391 Details Description
Related parts for ERZ-E11E391
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN HS 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 28A TO-247 datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 1.85 OHM datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf