Panasonic Electronic Components ERZ-E11E471
ERZ-E11E471 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E11E471
Brief Description
VARISTOR 423V 6KA DISC 13MM
Datasheet Download
ERZ-E11E471.pdf
Availability of ERZ-E11E471
QUANTITY
ERZ-E11E471 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E11E471
Internal Part NumberEIS-ERZ-E11E471
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)423V
Varistor Voltage (Typ)470V
Varistor Voltage (Max)517V
Current - Surge6kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts300VAC
Maximum DC Volts385VDC
Energy175J
Package / CaseDisc 13mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E11E471
Related LinksERZ-E, ERZ-E11E471 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E11E471 Details Description
Related parts for ERZ-E11E471
CONN HEADER RT/A 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7366 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC V-LEVEL XLATR I2C/SMBUS 8SM datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 85POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80 datasheet.pdf