Panasonic Electronic Components ERZ-E14A821
ERZ-E14A821 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E14A821
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 738V 7.5KA DISC 17.5MM
Datasheet Download
ERZ-E14A821.pdf
Availability of ERZ-E14A821
QUANTITY
ERZ-E14A821 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E14A821
Internal Part NumberEIS-ERZ-E14A821
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERZ-E14 Series ZNR® Transient/Surge Absorbers
ERZ-E Series ZNR Transient/Surge Absorbers
Hot New Technologies
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)738V
Varistor Voltage (Typ)820V
Varistor Voltage (Max)902V
Current - Surge7.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts670VDC
Energy460J
Package / CaseDisc 17.5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E14A821
Related LinksERZ-E, ERZ-E14A821 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E14A821 Details Description
Related parts for ERZ-E14A821
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH datasheet.pdf
WAH 120 FOR WFF 120 WM BG datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB datasheet.pdf