Panasonic Electronic Components ERZ-V05D270
ERZ-V05D270 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V05D270
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 24V 250A DISC 5MM
Datasheet Download
ERZ-V05D270.pdf
Availability of ERZ-V05D270
QUANTITY
ERZ-V05D270 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V05D270
Internal Part NumberEIS-ERZ-V05D270
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZNR® Surge Absorbers
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)24V
Varistor Voltage (Typ)27V
Varistor Voltage (Max)30V
Current - Surge250A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy0.90J
Package / CaseDisc 5mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V05D270
Related LinksERZ-V, ERZ-V05D270 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V05D270 Details Description
Related parts for ERZ-V05D270
RES 9K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 4-5 INPUT OR/NOR DUAL 20PLCC datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 200V LOPRO 4SMD datasheet.pdf
XFRMR ISDN S-INTERFACE 1CS:2.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 16K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT USB SERIES B TO A GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FLUORESCENT YLW CONSP SHTG 2" datasheet.pdf