Panasonic Electronic Components ERZ-V07D151
ERZ-V07D151 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V07D151
Brief Description
VARISTOR 135V 1.75KA DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-V07D151.pdf
Availability of ERZ-V07D151
QUANTITY
ERZ-V07D151 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V07D151
Internal Part NumberEIS-ERZ-V07D151
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge1.75kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts125VDC
Energy13J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V07D151
Related LinksERZ-V, ERZ-V07D151 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V07D151 Details Description
Related parts for ERZ-V07D151
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 22 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 20ppm 8pF 250 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf