Vishay/Vitramon VJ1808A180KBRAT4X
VJ1808A180KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A180KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 18PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A180KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A180KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A180KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A180KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A180KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A180KBRAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A180KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A180KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A180KBRAT4X
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 24A TO252AA datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 180 SMT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
NT24K SLIDE IN MODULE WITH (8)10 datasheet.pdf
15POS M FILTER 830PF R/A .350 datasheet.pdf
CONN PIN 29POS datasheet.pdf