Panasonic Electronic Components ERZ-V07D470
ERZ-V07D470 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V07D470
Brief Description
VARISTOR 42V 500A DISC 7MM
Datasheet Download
ERZ-V07D470.pdf
Availability of ERZ-V07D470
QUANTITY
ERZ-V07D470 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V07D470
Internal Part NumberEIS-ERZ-V07D470
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)42V
Varistor Voltage (Typ)47V
Varistor Voltage (Max)52V
Current - Surge500A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts38VDC
Energy2.8J
Package / CaseDisc 7mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V07D470
Related LinksERZ-V, ERZ-V07D470 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V07D470 Details Description
Related parts for ERZ-V07D470
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 560 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC 625 10M datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 25V 20% 3024 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 34POS DUAL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 14POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf