TDK Corporation TF3423VU-102Y15R0-01
TF3423VU-102Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3423VU-102Y15R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 15A VERTICAL
Datasheet Download
TF3423VU-102Y15R0-01.pdf
Availability of TF3423VU-102Y15R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3423VU-102Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3423VU-102Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3423VU-102Y15R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current15A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" Dia x 0.906" W (33.00mm x 23.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3423VU-102Y15R0-01
Related LinksTF3423VU-1, TF3423VU-102Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3423VU-102Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF3423VU-102Y15R0-01
TXRX SINGLE MODE 2.5GBD 1300NM datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 258.6VC R6 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf