Panasonic Electronic Components ERZ-V10D220CS
ERZ-V10D220CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-V10D220CS
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 20V 1KA DISC RADIAL
Datasheet Download
ERZ-V10D220CS.pdf
Availability of ERZ-V10D220CS
QUANTITY
ERZ-V10D220CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-V10D220CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-V10D220CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)20V
Varistor Voltage (Typ)22V
Varistor Voltage (Max)24V
Current - Surge1kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Energy3.2J
Package / CaseRadial, Disc
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-V10D220CS
Related LinksERZ-V1, ERZ-V10D220CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-V10D220CS Details Description
Related parts for ERZ-V10D220CS
RELAY RF SPDT 500MA 3V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY SINGLE 70V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REGSTR BUFFER 28-56BIT 176BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf