Panasonic Electronic Components ERZ-VS34C431
ERZ-VS34C431 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-VS34C431
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 387V 40KA SQUARE 36MM
Datasheet Download
ERZ-VS34C431.pdf
Availability of ERZ-VS34C431
QUANTITY
ERZ-VS34C431 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-VS34C431
Internal Part NumberEIS-ERZ-VS34C431
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy-
Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-VS34C431
Related LinksERZ-VS, ERZ-VS34C431 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-VS34C431 Details Description
Related parts for ERZ-VS34C431
BOARD TERM TURRET DBL 19POS datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 10MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6SMD datasheet.pdf
RES 160K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 700V 1A DO214BA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf