Panasonic Electronic Components ERZ-VS34C431
ERZ-VS34C431 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-VS34C431
Brief Description
VARISTOR 387V 40KA SQUARE 36MM
Datasheet Download
ERZ-VS34C431.pdf
Availability of ERZ-VS34C431
QUANTITY
ERZ-VS34C431 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-VS34C431
Internal Part NumberEIS-ERZ-VS34C431
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy-
Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-VS34C431
Related LinksERZ-VS, ERZ-VS34C431 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-VS34C431 Details Description
Related parts for ERZ-VS34C431
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SMARTCARD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
SCREW&COLLAR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP 1500 UF 20% 16 V datasheet.pdf