TE Connectivity Raychem Cable Protection ES1000-NO.2-B9-X-50MM
ES1000-NO.2-B9-X-50MM picture photo
Mfg. Part Number
ES1000-NO.2-B9-X-50MM
Brief Description
HEATSHK TUBING 4:1 7.4DIA X 50MM
Datasheet Download
ES1000-NO.2-B9-X-50MM.pdf
Availability of ES1000-NO.2-B9-X-50MM
QUANTITY
ES1000-NO.2-B9-X-50MM Order Process
Ship out your order
Specifications of ES1000-NO.2-B9-X-50MM
Internal Part NumberEIS-ES1000-NO.2-B9-X-50MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.164' (50.00mm, 1.97")
Inner Diameter - Supplied0.293" (7.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.065" (1.65mm)
Recovered Wall Thickness0.060" (1.52mm)
ColorClear
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ES1000-NO.2-B9-X-50MM
ES1000-NO.2-B9-X-50MM Details Description
Related parts for ES1000-NO.2-B9-X-50MM
FUSE MIDGET .500A 600V FAST-ACT datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 2POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 234.36VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
HD-I 5SMPO110F155F LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf