Sullins Connector Solutions ESA14DTMT
ESA14DTMT picture photo
Mfg. Part Number
ESA14DTMT
Brief Description
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
ESA14DTMT.pdf
Availability of ESA14DTMT
QUANTITY
ESA14DTMT Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA14DTMT
Internal Part NumberEIS-ESA14DTMT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row14
Number of Positions28
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA14DTMT
Related LinksESA1, ESA14DTMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA14DTMT Details Description
Related parts for ESA14DTMT
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TOOL HAND STR BNC-TNC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CBL FBR OPTIC 125UM DUPLX 304.8M datasheet.pdf
MCDONNEL DOUGLAS datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN 45D datasheet.pdf
03 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf