Sullins Connector Solutions ESC12DREI-S734
ESC12DREI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ESC12DREI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC12DREI-S734.pdf
Availability of ESC12DREI-S734
QUANTITY
ESC12DREI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC12DREI-S734
Internal Part NumberEIS-ESC12DREI-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC12DREI-S734
Related LinksESC12DR, ESC12DREI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC12DREI-S734 Details Description
Related parts for ESC12DREI-S734
CAP ALUM 47UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
IMCV GIGA FIBERLINX-III TX/SX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf