Sullins Connector Solutions ESC12DRTS-S13
ESC12DRTS-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESC12DRTS-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ESC12DRTS-S13.pdf
Availability of ESC12DRTS-S13
QUANTITY
ESC12DRTS-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC12DRTS-S13
Internal Part NumberEIS-ESC12DRTS-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC12DRTS-S13
Related LinksESC12D, ESC12DRTS-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC12DRTS-S13 Details Description
Related parts for ESC12DRTS-S13
MOD PWR INLET STD FILTER 10A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 10.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 246 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf