Sullins Connector Solutions ESC15DREF-S13
ESC15DREF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESC15DREF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ESC15DREF-S13.pdf
Availability of ESC15DREF-S13
QUANTITY
ESC15DREF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC15DREF-S13
Internal Part NumberEIS-ESC15DREF-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC15DREF-S13
Related LinksESC15D, ESC15DREF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC15DREF-S13 Details Description
Related parts for ESC15DREF-S13
RES SMD 249K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
NTC 22KOHM 5% 4050K 1% datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf