Sullins Connector Solutions ESC28DRTN-S13
ESC28DRTN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESC28DRTN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ESC28DRTN-S13.pdf
Availability of ESC28DRTN-S13
QUANTITY
ESC28DRTN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC28DRTN-S13
Internal Part NumberEIS-ESC28DRTN-S13
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC28DRTN-S13
Related LinksESC28D, ESC28DRTN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC28DRTN-S13 Details Description
Related parts for ESC28DRTN-S13
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC 1.5KE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 640MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SNGL RECPT 5-15R 15AIVORY datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM DO221AC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 165W datasheet.pdf
IMP100,S,H,V3P8C,LG,OEW46,SL datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 3X1 HER DIFF datasheet.pdf