Sullins Connector Solutions ESC50DRYI
ESC50DRYI picture photo
Mfg. Part Number
ESC50DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ESC50DRYI.pdf
Availability of ESC50DRYI
QUANTITY
ESC50DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC50DRYI
Internal Part NumberEIS-ESC50DRYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC50DRYI
Related LinksESC5, ESC50DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC50DRYI Details Description
Related parts for ESC50DRYI
SSD 40GB 2.5" UATA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.45A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH 900MHZ U.FL datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf