KEMET ESD-R-25SD
ESD-R-25SD picture photo
Mfg. Part Number
ESD-R-25SD
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
FERRITE TOROID CORE EMI 15MM
Datasheet Download
ESD-R-25SD.pdf
Availability of ESD-R-25SD
QUANTITY
ESD-R-25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD-R-25SD
Internal Part NumberEIS-ESD-R-25SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMI Cores
Standard Package60
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
SeriesESD-R
Type-
DesignSolid
Impedance-
Test Frequency300MHz
Material-
Inner Dimension0.590" Dia (15.00mm)
Outer Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Length0.472" (11.99mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD-R-25SD
Related LinksESD-R, ESD-R-25SD Datasheet, KEMET Distributor
ESD-R-25SD Details Description
Related parts for ESD-R-25SD
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 12-24VDC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 536K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 50POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf