Infineon Technologies ESD5V3L1U-02LRH E6327
ESD5V3L1U-02LRH E6327 picture photo
Mfg. Part Number
ESD5V3L1U-02LRH E6327
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 5.3VWM 10VC TSLP2-17
Datasheet Download
ESD5V3L1U-02LRH E6327.pdf
Availability of ESD5V3L1U-02LRH E6327
QUANTITY
ESD5V3L1U-02LRH E6327 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD5V3L1U-02LRH E6327
Internal Part NumberEIS-ESD5V3L1U-02LRH E6327
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSelecting the Right ESD Diode
PCN Design/SpecificationPackage Standardization 27/Mar/2015
PCN PackagingPackage Marking 17/Jun/2014
Recyclable Glass Carrier 14/Oct/2014
Standard Package15,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp10V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency1pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageTSLP-2-17
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD5V3L1U-02LRH E6327
Related LinksESD5V3L1U-, ESD5V3L1U-02LRH E6327 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
ESD5V3L1U-02LRH E6327 Details Description
Related parts for ESD5V3L1U-02LRH E6327
WIRE MARKER B/Y .10-.20"250PC datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FL 90MM RING DIFFUSER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf