ST ESDA25W5
ESDA25W5 picture photo
Mfg. Part Number
ESDA25W5
Brief Description
TVS DIODE 24VWM SOT3235
Datasheet Download
ESDA25W5.pdf
Availability of ESDA25W5
QUANTITY
ESDA25W5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDA25W5
Internal Part NumberEIS-ESDA25W5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsESDAxxxWx View All Specifications
ESDAxxxWx View All Specifications
Standard Package3,000
SeriesESDA, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels4
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse150W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSOT-323-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDA25W5
Related LinksESDA, ESDA25W5 Datasheet, ST Distributor
ESDA25W5 Details Description
Related parts for ESDA25W5
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
ROCARD SEPARATION TOOL TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 560VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 datasheet.pdf
DIODE INPUT 60A 600V TO-247 datasheet.pdf