ST ESDALC6V1-1M2
ESDALC6V1-1M2 picture photo
Mfg. Part Number
ESDALC6V1-1M2
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3VWM SOD882
Datasheet Download
ESDALC6V1-1M2.pdf
Availability of ESDALC6V1-1M2
QUANTITY
ESDALC6V1-1M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDALC6V1-1M2
Internal Part NumberEIS-ESDALC6V1-1M2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsESDALC6V1-1M2 View All Specifications
ESDALC6V1-1M2 View All Specifications
Standard Package12,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesESDA, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3V
Voltage - Breakdown (Min)6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse50W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageSOD-882
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDALC6V1-1M2
Related LinksESDALC, ESDALC6V1-1M2 Datasheet, ST Distributor
ESDALC6V1-1M2 Details Description
Related parts for ESDALC6V1-1M2
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
2 PIN TO PLUG .25 datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CAP POLYMER 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf