Stackpole Electronics Inc. ESDU03A5V5R17V
ESDU03A5V5R17V picture photo
Mfg. Part Number
ESDU03A5V5R17V
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
VARISTOR 17V 0603
Datasheet Download
ESDU03A5V5R17V.pdf
Availability of ESDU03A5V5R17V
QUANTITY
ESDU03A5V5R17V Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDU03A5V5R17V
Internal Part NumberEIS-ESDU03A5V5R17V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductESD/ESDU Series Suppressors
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
SeriesESDU
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working5.5V
Voltage - Clamping17V
TechnologyAir Gap
Power (Watts)-
Number of Circuits1
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDU03A5V5R17V
Related LinksESDU03A, ESDU03A5V5R17V Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ESDU03A5V5R17V Details Description
Related parts for ESDU03A5V5R17V
CONN HEADER .100 DUAL R/A 30POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 1.5GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM BK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 50POS datasheet.pdf
SMA CONV ADPTR datasheet.pdf
LED COB CXB1304 3500K WHT SMD datasheet.pdf
TBLK VET, 5.0MM, 3.0MM TL, 6 POS datasheet.pdf