Sullins Connector Solutions ESM12DSEF
ESM12DSEF picture photo
Mfg. Part Number
ESM12DSEF
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
ESM12DSEF.pdf
Availability of ESM12DSEF
QUANTITY
ESM12DSEF Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM12DSEF
Internal Part NumberEIS-ESM12DSEF
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM12DSEF
Related LinksESM1, ESM12DSEF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM12DSEF Details Description
Related parts for ESM12DSEF
SENSOR TEMPERATURE I2C 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PUSH BUTTON SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 390UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf