Sullins Connector Solutions ESM25DRTH-S13
ESM25DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESM25DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ESM25DRTH-S13.pdf
Availability of ESM25DRTH-S13
QUANTITY
ESM25DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM25DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-ESM25DRTH-S13
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM25DRTH-S13
Related LinksESM25D, ESM25DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM25DRTH-S13 Details Description
Related parts for ESM25DRTH-S13
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 32 TONE datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf
3900UF 450V 76X105MM 85C 2000H datasheet.pdf