Sullins Connector Solutions ESM25DRYH-S13
ESM25DRYH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESM25DRYH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ESM25DRYH-S13.pdf
Availability of ESM25DRYH-S13
QUANTITY
ESM25DRYH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM25DRYH-S13
Internal Part NumberEIS-ESM25DRYH-S13
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM25DRYH-S13
Related LinksESM25D, ESM25DRYH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM25DRYH-S13 Details Description
Related parts for ESM25DRYH-S13
CONV DC-DC 25W 24VIN 5VOUT DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf