United Chemi-Con ESMH101VSN472MR50T
ESMH101VSN472MR50T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH101VSN472MR50T
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
ESMH101VSN472MR50T.pdf
Availability of ESMH101VSN472MR50T
QUANTITY
ESMH101VSN472MR50T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH101VSN472MR50T
Internal Part NumberEIS-ESMH101VSN472MR50T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance4700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5.13A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH101VSN472MR50T
Related LinksESMH101VS, ESMH101VSN472MR50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH101VSN472MR50T Details Description
Related parts for ESMH101VSN472MR50T
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 868.35MHZ SMD datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
KIT AVR/AVR32 DEBUGGER/PROGRMMR datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FILTER RC EMI SMD datasheet.pdf
RES 1.23M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 156.2500MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DUAL, 9MHz PRECISION OPERATIONAL AMPLIFIER IC datasheet.pdf