United Chemi-Con ESMH350VNN223MA45T
ESMH350VNN223MA45T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH350VNN223MA45T
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP
Datasheet Download
ESMH350VNN223MA45T.pdf
Availability of ESMH350VNN223MA45T
QUANTITY
ESMH350VNN223MA45T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH350VNN223MA45T
Internal Part NumberEIS-ESMH350VNN223MA45T
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)19 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH350VNN223MA45T
Related LinksESMH350VN, ESMH350VNN223MA45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH350VNN223MA45T Details Description
Related parts for ESMH350VNN223MA45T
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC I-CODE SLI SMART LABEL DIE datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
IC BRIDGE 3PH 160A 1400V MTK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 50POS GOLD datasheet.pdf